Kondolencje

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy,

 że dnia 24 grudnia 2018r.

po długiej i ciężkiej chorobie zmarł

Wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I

 

Ś.P. Pan Mieczysław Pietrucha

 

 

Łączymy się z pogrążoną w smutku Rodziną

i składamy wyrazy współczucia

 

Pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół

Z wizytą w firmie Danwood w Bielsku Podlaskim

2017-10-10 23:25

Technologia

Technologia DANWOOD

W fabryce

·         Pomysł na dom przy udziale naszych architektów przyjmuje kształt planów architektonicznych. Na ich podstawie nasi konstruktorzy projektują poszczególne elementy domu: ściany, panele stropowe i dachowe.

·         Gotowy projekt z komputerów konstruktorów trafia do działu produkcji domów. Tam, dzięki najnowszym programom wspierającym proces projektowania i sterowania, planujemy produkcję i jej realizację techniczną.

·         Całość procesu przebiega w kontrolowanych warunkach, a proces technologiczny oraz jakość materiałów używanych do montażu nadzoruje niezależny zewnętrzny audytor nadzoru materiałowego.

·         Szkielet konstrukcji, który stanowi rama drewniana, obrabiamy i montujemy z milimetrową dokładnością przy użyciu najnowocześniejszych obrabiarek sterowanych numerycznie. Właściwą sztywność elementów zapewniają warstwy poszycia z płyt drewnopochodnych.

·         Kolejne warstwy, jak styropian, wełna mineralna, folia paroizolacyjna i płyty kartonowo-gipsowe zapewniają osiągnięcie wymaganych wartości przewodności cieplnej, dźwiękochłonności i ognioodporności.

·         Elementy ścienne wyposażone są dodatkowo w przyłącza elektryczne i hydrauliczne. Pozwala to wydatnie ograniczyć czas na instalacje elektryczne i hydrauliczne na budowie.

·         Ściany gotowe do transportu na budowę są wyposażone w okna, rolety i drzwi wejściowe. Z zewnątrz wymagają już tylko naniesienia ostatniej warstwy tynku akrylowego lub tylko kosmetycznych prac przy elewacji drewnianej.

·         Od strony wewnętrznej, ściany są przygotowane pod nałożenie ostatniej warstwy wykończeniowej, czyli tapety, glazury lub malowania.

·         Każdy wyprodukowany element domu podlega dodatkowo ostatecznej inspekcji jakościowej przed wysyłką na budowę.

Na budowie

·         Bezpośrednio z fabryki gotowe elementy są transportowane na budowę w odpowiednio dużych samochodach ciężarowych. Poza elementami konstrukcji załadowywane są również wszystkie materiały budowlane do robót wewnętrznych oraz wszystkie elementy wyposażenia.

·         Przy montażu poszczególne elementy konstrukcji są przenoszone przez dźwig bezpośrednio na przewidziane dla nich miejsca. Budynek w stanie surowym jest gotowy w ciągu jednego dnia, w przypadku większych domów montaż może potrwać do dwóch dni.

·         Daleko idąca prefabrykacja w hali fabrycznej umożliwia osiągnięcie tego rekordowego czasu i sprawia, że przebieg budowy jest niezależny od warunków atmosferycznych.

·         Dach jest skrupulatnie chroniony przed deszczem. Układanie dachówek i montaż rynien dachowych trwa również tylko kilka dni.

·         Po wykonaniu pracy brygada montażowa jedzie na następną budowę. Pozostałe prace przejmują inni fachowcy specjalizujący się w wykańczaniu wnętrz. Po około ośmiu do dwunastu tygodni dom jest gotowy do zamieszkania – wytapetowany, pomalowany, wyłożony glazurą i terakotą oraz wyposażony w podłogi, drzwi, instalacje elektryczne i grzewcze. 

 

Źródło: http://www.danwood.pl/technologia/technologia1

Facebook