I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Wyczarowane z drewna"

2020-09-26 18:58

„Wyczarowane z drewna” to konkurs skierowany do uczniów uczących się w zawodzie technik technologii drewna lub stolarz. Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna, który dotąd nie był powszechnie wykonany z tego surowca.

Filip Polakowski wykonał pracę konkursową pt. „PŁETWONUREK W SUCHYM SKAFANDRZE”. Nad postacią nurka pracował kilka miesięcy, także w wakacje. Do wykonania postaci i bardzo wiernie odtworzonych szczegółów wyposażenia użył 33 gatunków drewna krajowego (topola, dąb) i egzotycznego, a nawet drzewa czarnego dębu liczącego sobie 8000 lat. Zastosował specjalistyczne technologie wykonania np. gięcie z równoczesnym klejeniem. Postać imponuje wymiarami – ponad 2 metry wysokości. Wzorem była naturalnej wielkości osoba w kombinezonie. W pracy zachwyca precyzja i dbałość o każdy szczegół wyposażenie.

Za swoją pracę Filip otrzymał nagrodę w postaci elektronarzędzi o wartości 1 850zł., a nagrodą dla CKZ nr 1 był bon o wartości 7 000zł. na zakup elektronarzędzi oraz Firma Houfek ufundowała szlifierkę długotaśmową PBH BASSET 100 o wartości 14 000 zł.

Ponadto klasa zwycięzcy konkursu otrzymała refundację kosztów uczestnictwa w targach Drema 2020 (przejazd autokarem i bilety wstępu).

 

Facebook